Bajki na leśnych ścieżkach 

Kiedy zobaczyłam książkę Bajki na leśnych ścieżkach od Wydawnictwa Dygresje to postanowiłam spróbować swoich sił w bajkach. Od razu pomyślałam o pewnej wspaniałej osobie, które spodziewa się synka, wiedziałam więc, że książka się nie zmarnuje.

O czym są Bajki na leśnych ścieżkach? 

Raptem 50 stron to rymowanki podzielone na kilka bajek dotyczących życia w lesie. Spotkamy więc tam chorą żabkę szukającą doktora i a potem wracającej na wesele innych żab. Poznamy też misia, który na obiad postanowił zjeść rybkę i znanego dobrze Puszka, Reksia i koziołka w nowym wydaniu. Całość jest rymowana, przejrzysta i opatrzona wieloma pięknymi rysunkami. To właśnie one sprawiły, że lektura była bardzo przyjemna i pomogła zwizualizować sobie wszystkie opowiadania.

Każda bajka niesie ze sobą puentę, która mówi dzieciom jakie wartości powinny wyznawać.  Przedstawiają też krótką historię mającą uczyć cierpliwości i uwagi. Wszystkie opowieści niosą ze sobą delikatnie rozbudowaną fabułę, przez co rodzic też nie będzie się nudził. Bardzo spodobał mi się także kwadratowy i lekki format książki, naprawdę bardzo ładnie wydana książka. Myślę, że dzięki temu będzie zdecydowanie dobrym pomysłem na prezent.

Rymowane opowieści. 

Jedyne do czego mogę się przyczepić i co utrudniało mi czytanie to rymy, które nie zawsze były takie same. W większości przypadków słowa rymowały się między połową a końcówką wersu, ale czasem zdarzały się dwie linijki kiedy ostatnie słowa się ze sobą rymowały, tak zwane rymy AA, czasem ABBA, a w niektórych przypadkach rymu w ogóle nie było. Wybijało to trochę z rytmu czytania, który był ładny i śpiewający – póki nie natrafiło się na kamień.

Podsumowanie. 

Cieszę się, że ta wartościowa bajka trafiła do osoby, która zrobi z niej fantastyczny użytek. Jeśli chcecie podarować jakiemuś dziecku ciekawe i ładne bajki – Bajki na leśnych ścieżkach będą idealnym wyborem.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Dygresje.

Dygresje-Logo-białe-e1466071874693

Dodaj do zakładek Link.