Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy – Malwina Bareła

Jako człowiek pracujący lunchboxy robię sobie bardzo często do pracy. Brak mi jednak polotu w kuchni, więc mam kilka sprawdzonych, bardzo prostych przepisów na kanapki. Postanowiłam zatem zobaczyć z czym się to wszystko je i czy nowości przypadną mi do gustu. Na początku byłam przerażona, że przepisy w tej książce są zbyt wymyślne, ale potem pochyliłam się nad nimi bardziej.

Lunchbox na wiele dni.

Przepisy w Lunchboxu podzielone są na kilka kategorii: na wszystkie cztery pory roku oraz przepisy bazowe. Jest też wprowadzenie do japońskiej metody bento, czyli właśnie robienia jedzenia do pudełek. Wszystko okraszone jest pięknymi zdjęciami nie tylko samych potrwa, ale również produktów z których są zrobione. Zresztą metoda ta zakłada, że jemy również oczami, więc przygotowany posiłek musi być estetyczny.

Bentowanie na śniadanie.

W książce jest wiele bardzo prostych i ciekawych przepisów, niektóre są nieco przekombinowane jak dla mnie, a inne bardzo fajne. Zdecydowanie nie ma miejsca na nudę. Nie trzeba też spędzać w kuchni całego dnia, chociaż jak dla mnie 20-30 minut dziennie to wciąż za dużo, więc niektóre przepisy odpadały w przedbiegach. Cieszę się jednak, bo znalazłam naprawdę sporo przepisów, które mnie zainteresowały, niektóre z nich już zrobiłam i całkiem mi smakowały – a dla tak wybrednej osoby jak ja to zdecydowanie rzadkość. Produkty wybrane przez autorkę są zdrowe i smaczne, aczkolwiek nie są to tylko podstawowe rzeczy, które każdy z nas ma w lodówce.

Książka jest wydana niesamowicie estetycznie – piękne zdjęcia, lekko matowy papier, twarda okładka, tasiemka do zaznaczania. Fajnie prezentuje się na półce i dobrze leży w dłoni. Myślę, że teraz przy książkach kucharskich dobre zdjęcia to po prostu standard, więc tutaj nie mogło zabraknąć smakowitych fotografii.

Podsumowanie.

Jestem zadowolona z tej książki mimo początkowej niechęci. Przepisy są całkiem proste, ciekawe i smaczne, aczkolwiek część z nich jest nieco jak na mój gust przekombinowana. Jest napisana z pomysłem, pięknie wydana, idealna na prezent. Na pewno będę korzystać z tej książki.

Autor: Malwina Bareła
Tytuł: Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Liczba stron: 336
Moja ocena: 4/5.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu.

Dodaj do zakładek Link.