Niestandardowe książki o miłości 

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień dla mojego Lubego i z tej okazji chciałabym napisać kilka słów odnośnie niestandardowych książek o miłości. Te klasyczne wszyscy znają – więc je pominę. Nie znajdziecie również w tym poście słodkiej powieści, czy szalonego romansu. Pokażę Wam książki, które są o miłości, ale zupełnie niestandardowej. 

Ildefonso Falcones Ręka Fatimy 

Hernando ma ciężkie życie – jest synem muzułmanki zgwałconej przez katolickiego księdza. Jest przez to traktowany jak wyrzutek, w końcu jednak spotyka piękną i inteligentną, lecz równie skrzywdzoną Fatimę. Los jednak szybko i bardzo brutalnie mu ją odbierze. Czy ciężka praca i uparte dążenie do celu znów połączy zakochanych?

Elizabeth Alende Córka Fortuny 

W połowie XIX wieku Kalifornię ogarnia gorączka złota, do której wyrusza wielu młodych mężczyzn, także Joaquin, miłość życia Elizy Sommers. Dziewczyna w pogoni za nim, przebrana za mężczyznę, na gapę pod pokładem żaglowca wyrusza w ciężką dla niej podróż, która okaże się początkowo daremna, ale pokaże jej, że prawdziwa miłość była cały czas tuż obok. 

Jackie Copleton A Dictionary of Mutual Understanding 

Na progu amerykańskiego domu Amaterasu pojawia się dorosły mężczyzna podający się za jej zmarłego w czasie bombardowania Hiroszimy wnuka. Kobieta będzie musiała przywołać bolesne wspomnienia utraty córki i jej synka i mentalnie znów wybrać się w podróż do rodzinnej Japonii. 

E.E. Schmitt Papugi z placu d’Arezzo 

Mieszkający wokół słynnego placu d’Arezzo otrzymują tajemnicze listy, w których ktoś wyznaje im, że ich kocha. W swoich domysłach zawsze typują osobę, do której sami coś czują, prawda okaże się jednak o wiele bardziej zaskakująca i wywróci ich życie do góry nogami. 

Znacie jakieś inne, zupełnie niestandardowe powieści o miłości? 

PS. Życzę Ci dużo cierpliwości. Na pewno się przyda. 


Dodaj do zakładek Link.