Trzynaście – Steve Cavanagh

Interesująca okładka i opis sprawiły, że z przyjemnością sięgnęłam po ten thriller i… przepadłam. To książka, która pokazuje geniusz mordercy, ale również prawnika, który odkrywa prawdę krok po kroku. I z pozornie zbrodni idealnej wyłaniają się kolejne błędy, które wykorzystuje Eddie Flynn.

Podwójne zabójstwo.

Eddie Flynn zostaje zatrudniony jako obrońca w procesie Roberta Solomona, który został oskarżony o zabójstwo własnej żony i ochroniarza, który zostaje jej domniemanym kochankiem. Znany celebryta jednak upiera się, że jest niewinny i ktoś chce go wrobić. Eddie więc angażuje w tę sprawę kolejne osoby, szuka, sprawdza, aby odkryć prawdę, uniewinnić Roberta i złapać prawdziwego mordercę. Szybko okazuje się, że zabójca jednak dobrze się zabezpieczył i zrobi absolutnie wszystko, aby celebryta został skazany.

Prawdziwa gratka.

Cała fabuła jest bardzo ciekawa, żywa, wartka. Cały czas coś się dzieje. Na początku kiedy poznajemy historię morderstwa trudno uwierzyć, że Robert nie jest winny. Przekonany jednak o jego niewinności Eddie Flynn, inteligentny i mający nie tylko nosa i doświadczenie, ale kierujący się również ciekawymi metodami odkrywa kolejne słabe punkty oskarżenia. Byłam po prostu zafascynowana jak pomyślał o sprawdzeniu absolutnie wszystkiego. Przebija się tutaj obraz inteligentnego i przebiegłego prawnika, co zawsze mnie trochę fascynowało. Poznajemy niektóre narzędzia, którymi się posługuje. Jednak morderca jest również bardzo inteligenty. Kiedy coraz bardziej zagłębiamy się w tę zagadkę i na jaw wychodzą nowe fakty doceniamy jego geniusz i to, jak sprytnie te zbrodnie zaplanował. Wszystko układa się nie tylko w logiczną całość, ale dowodzi również, że autor zna się na rzeczy. Nie mamy wrażenia, że to wszystko jest naciągane, ale wszystkie argumenty obrony mają swoje solidne uzasadnienie.

W książce znajdziemy również dosyć brutalne, dokładne opisy niektórych zbrodni i myśli czarnych charakterów. Przyznam szczerze, że to dodawało dreszczu tej książce i działało mocno na psychikę. Byłam absolutnie przykuta do książki i z przyjemnością chłonęłam wszystko. Miałam możliwość przesłuchania książki w audiobooku i muszę przyznać, że to naprawdę dobrze nagrana pozycja, która wiele dzięki temu zyskała.

Jest to któraś z kolei książka o Eddiem Flynnie, jednak ja nie czytałam wcześniejszych i bez problemu odnalazłam się w fabule.

Podsumowanie.

Thriller psychologiczny, który zdecydowanie daje do myślenia i sprawia, że człowieka przechodzą dreszcze. Genialny morderca i naprawdę inteligentny prawnik będą grać przeciwko sobie i ta gra jest po prostu fascynująca. Poznajemy szczegóły nie tylko ciekawej i makabrycznej zbrodni, geniusz mordercy, ale również metody pracy prawnika, który z wielu dowodów świadczących o winie Roberta potrafił obalić wiele z nich w bardzo inteligentny i wiarygodny sposób.

Autor: Steve Cavanagh
Tytuł: Trzynaście
Wydawnictwo: Albatros
Moja ocena: 5/5.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu.

Dodaj do zakładek Link.