Wigilijna przystań – Sylwia Trojanowska

Nie jestem ani zwolenniczką książek obyczajowych, ani świątecznych, ale w tym roku postanowiłam wprawić się w klimat Bożego Narodzenia trochę wcześniej, przed wyjazdem na urlop. I muszę przyznać, że Wigilijna przystań była całkiem przyzwoitą książką, która chwyciła mnie za serce.

Co słychać w Niechorzy?

Nadbałtyckie, małe miasteczko, w którym żyją ludzie o bardzo różnych losach. Poznamy dziewczynkę z zapędami dziennikarskimi, milczącego latarnika, zakochaną parę, której rodzice się nienawidzą niczym w Romeo i Julii i wiele więcej. Wszystkie historie wzajemnie się przeplatają, na jaw wychodzą skrywane całymi latami tajemnice. Będzie zabawnie, wzruszająco i momentami strasznie.

Wigilijna przystań.

Książka jest ciekawa i bardzo przyjemnie się ją czyta. Autorka płynnie przechodzi między bohaterami i pokazuje, jak ludzkie losy się ze sobą splatają. Wykreowała bohaterów wyrazistych, każdy jest inny, wyjątkowy i prawdziwy. Nie ma czasu na nudę, ale nie jest to też pędząca jak pendolino historia. Wszystko okraszone jest delikatną atmosferą świąt, która nie przytłacza, ale wprowadza fajny klimat. Czyta się to niezwykle szybko, lekko, łatwo i przyjemnie. Nie jest to historia od której oczekuje się napięcia i zwrotów akcji. Idealnie wpasowuje się w świąteczne książki i ja osobiście jestem bardzo zadowolona z lektury. Nie nudziłam się, bawiłam się całkiem przyzwoicie, byłam zainteresowana i przywiązałam się do bohaterów. Myślę, że tę książkę warto przeczytać.

Do tego wszystkiego śliczna, zielona okładka, która mocno przyciąga wzrok. Muszę przyznać, że bardzo mnie urzekła. Jestem podwójnie zadowolona, ponieważ nie jestem zwolenniczką takich książek, a jednak nie żałuję tej lektury.

Podsumowanie.

Wigilijna przystań to pełna ciepła i przedświątecznej radości książka, która ukazuje losy bardzo różnych ludzi, splatające się ze sobą. Fabuła jest interesująca, niezobowiązująca, styl autorki lekki i przyjemny. Lektura idealna na przedświąteczną gorączkę, aby trochę odetchnąć i odciągnąć umysł od pieczenia ciast i sprzątania całego domu.

Autor: Sylwia Trojanowska
Tytuł: Wigilijna przystań
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 376
Moja ocena: 4/5.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu.

Dodaj do zakładek Link.