Czytam z Legimi

Od pewnego czasu czytelniczy rynek zaczęły podbijać ebooki. Pojawiało się coraz więcej czytników, aplikacji, ludzie zaczęli czytać na telefonach, komputerach i tabletach. W to wszystko postanowiło wpasować się Legimini. Lubisz czytać nowości i nie być ograniczony miejscem w walizce na książki albo funduszami? Myślę zatem, że Legimi jest dla ciebie idealne.

Biblioteka w Twoim telefonie.

Legimi to bilioteka, w której znajdziecie mnóśtwo tytułów – nowości, ale również takich, które już kilka lat znajdują się na rynku. Wykupujecie dostęp, który najbardziej Was interesuje i korzytsacie. Może to być nielimitowany dostęp do wszystkiego, albo ograniczony. Ceny są bardzo różne, myślę, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie opcję. Oprócz tego można również zamówić abonament na stronie empiku, za pomocą abonamentu play.pl, albo w bibliotece.

Na stronie Legimi macie kilka pakierów do wyboru (liczba oznacza, że tyle stron możecie wykupić, na przykład ebooki 300 wystarczą Wam na średnio jedną, 300-stronicową książkę) od 7 zł do 40 za nielimitowany dostęp do ebooków i audiobooków. Na stronie Empiku możecie wykupić dostęp do wszystkich ebooków kilka złotych taniej niż na stronie Legimi. Wiem również, że sieć Play również ma w swojej ofercie bibliotekę za jedyne 20 zł. Jeśli czytacie więc dużo i nie chcecie się ograniczać warto zastanowić się nad nieograniczonym dostępem, który najtaniej wychodzi właśnie w sieci Play, Plus, T-mobile.

Możecie również wybrać opcję z czytnikiem, wtedy zapłacicie nieco więcej, ale macie dodatkowe urządzenie. Jeśli posiadacie już Kindle to również możecie korzystać z Legimi, tym, że za każdą pobraną książkę będziecie musieli dodatkowo zapłacić 1 zł. Myślę, że to uczciwa i dobra cena, ponieważ na czytnikach korzystamy z aplikacji, która blokuje nam dostęp do książek, jeśli abonament nie został przedłużony, natomiast na Kindle musimy takiego ebooka wysłać i on już nie znika – trzeba więc za niego dodatkowo zapłacić. Chociaż cena jest tak śmiesznie mała, że to naprawdę niewiele.

Można jednak skorzystać również z innej opcji, ponieważ w wielu bibliotekach znajdziecie darmowe kody. Jedyne co musicie zrobić to sprawdzić, czy biblioteka w Waszym mieście je posiada (a nawet jeśli, to ich ilość jest ograniczona) i zapisać się do tej biblioteki (a jak wiadomo korzyści będzie z tego o wiele więcej). W Krakowie na przykład takich bibliotek jest mnóstwo, wystarczy poszukać i uruchomić nogi/tramwaj/autobus. I oczywiście zdążyć odebrać kod, nim nie zostanie ani jeden.

Co sądzę o Legimi?

Jestem zachwycona. Serio. Mają ogromną bazę książek – i tych nowych i tych starszych. W przypadku nowości zauważyłam, że niektórych wydawnictw tam raczej nie uświadczymy, ale poza tym baza jest naprawdę ogromna. Możecie wrócić również do takich książek, które wyszły już dawno temu, ale jakoś nie było Wam po drodze.

Możecie czytać dzięki temu wszędzie. Aplikacja świetnie sprawdza się na telefonie, jest bardzo intuicyjna, przyjazna i można każdego ebooka fajnie do siebie dopasować. Czcionka jest za mała? Żaden problem, możemy ją dowolnie zmieniać. A może nie podoba nam się krój? Też nie ma problemu. Wolisz czytać na czarnym tle? To również nie jest kłopot, bo możesz to dostować do swoich potrzeb.

Legimi to naprawdę ciekawa i fajna opcja, zwłaszcza, że przy odrobinie wysiłku można dotrzeć do biblioteki zupełnie za darmo. I chwała Legimini za to, że dzieli się swoimi zasobami z bibliotekami i przez to myślę, że wiele osób czyta więcej! Jestem pewna, że niejedna osoba dzięki takiemu dostępowi trafiła na prawdziwą perełkę, ktora leżąc na półce nie zachęcała.

Podsumowanie.

Według mnie ta aplikacja jest świetna. Dostęp do 95% wszystkich nowości i starszych książek na rynku, bardzo różnorodne tematyki, przyjazna, intuicyjna i pozytywnie zielona aplikacja, która jak dla mnie jest po prostu świetna. Możecie dzięki temu czytać wszędzie – na komputerze, tablecie, telefonie i czytniku. Korzystacie z aplikacji lub pobieracie za dodatkową opłatą na Kindle, a pod ręką macie mnóstwo książek. Biblioteka jest na bieżąco aktualizowana, więc możecie być pewni, że to, co Was interesuje pojawi się tam bardzo szybko.

Biblioteka Legimi
Moja ocena: 5/5.

Za możliwość wypróbowania aplikacji serdecznie dziękuję Legimi.

PS. Tak, przedłużyłam abonament 🙂

Dodaj do zakładek Link.