Kandyd w Operze Krakowskiej

Już na początku czerwca w Operze Krakowskiej będziecie mogli zobaczyć broadwayowskie dzieło Leonarda Bernsteina w reżyserii Michała Zanieckiego opartego na powiastce filozoficznej Woltera Kandyd. A przy okazji świetnej, kulturalnej rozrywki będziecie mogli pomóc w przygotowaniu scenografii i podarować książkę komuś, kto bardzo się z niej ucieszy.

Zbuduj z nami scenografię do Kandyda.

W powiastce filozoficznej Woltera Kandyd pojawiają się pytania o najlepszy świat do życia, o doskonałość rzeczy, które nas spotykają i czy człowiek z natury jest dobry. Opera Krakowska właśnie tym dziełem w broadwayowskim przedstawieniu Bernsteina zainauguruje 23. edycję Letniego Festiwalu, jednocześnie po raz pierwszy wystawiając dzieło tego kompozytora na swojej scenie przy ulicy Lubicz.

I tutaj gratka dla fanów literatury (nie tylko w postaci przedstawienia wolterowskiego dzieła). Można bowiem zbudować z twórcami scenografię do Kandyda przynosząc ze sobą dowolną książkę z zakresu beletrystyki (powieść, opowiadanie, zbiór opowiadań). Wszystkie zebrane książki zostaną następnie przekazane do wybranej instytucji społecznej w Krakowie – biblioteki, szpitala lub szkoły, więc cel jest doskonały. Jednak to nie wszystko, oprócz radości we współtworzeniu scenografii, książka obniży cenę Waszego biletu do 25 zł!

Myślę, że warto taki wieczór spędzić w Operze Krakowskiej. Doskonała obsada, klimat, ważne, wolterowskie dzieło w broadwayowskiej odsłonie i książki, które pomagają, tworzą i wywołują uśmiech. Czy czegoś trzeba więcej? Zachęcam Was bardzo serdecznie do wzięcia udziału w tej akcji, a jeśli jeszcze nigdy w operze nie byliście, to dobry moment, żeby wybrać się pierwszy raz – i myślę, że książki są dodatkową zachętą.

Podsumowanie.

Broadwayowskie przedstawienie Kandyda Woltera przygotowane przez Leonarda Bernsteina to wspaniała okazja, aby wybrać się do Opery Krakowskiej. Na bilety możecie uzyskać zniżkę po przyniesieniu ze sobą dowolnej książki z gatunku beletrystyki, a dodatkowo dołożyć swoją cegiełkę do scenografii. Potem wszystko trafi do szkół, bibliotek i szpitali. Nie dosyć, że możecie zobaczyć świetny spektakl, w gwiazdorskiej obsadzie, to jeszcze wziąć udział w naprawdę ciekawej, literackiej bądź co bądź akcji.

Serdecznie zachęcam!

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

https://www.opera.krakow.pl/pl/repertuar/spektakl/572/kandyd-premiera

Kandyd w kompozycji Leonarda Bernsteina, w reżyserii
Michała Zanieckiego, cena biletu z książką 25 zł, premiera 7 czerwca.

Za możliwość obejrzenia spektaklu dziękuję Operze Krakowskiej.

Dodaj do zakładek Link.